Kijów
To największe miasto, a jednocześnie stolica Ukrainy. Położony jest malowniczo nad rzeką Dniepr, a stałym elementem krajobrazu są liczne złote kopuły cerkwi i soborów. Do dzisiaj miasto uznawane jest za święte miejsce prawosławia – znajdują się tutaj najstarsze sobory i ławry, do których co roku pielgrzymują rzesze wiernych.lcentrum życia społecznego i kulturalnego Ukrainy, kojarzące się głównie z Majdanem, czyli Placem Niepodległości, często pojawiającym się w relacjach telewizyjnych. W Kijowie bardzo dużo się dzieje. Corocznie odbywa się tu wiele ciekawych, niekiedy dość kontrowersyjnych festiwali. Pod koniec kwietnia zaczyna się Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Docudays, który koncentruje się zwłaszcza na problemie łamania praw człowieka, bardzo niestety aktualnym na Ukrainie. Także w marcu można uczestniczyć w pokazach mody w ramach Kyiv Fashion, czyli tutejszego "tygodnia mody". Maj to bardzo intensywny pod względem ilości imprez miesiąc. Właśnie wtedy świętuje się hucznie Dzień Kijowa. Organizowane są również festiwale fotograficzne i reklamowe. Kolejnym interesującym okresem jest październik, kiedy to na turystów czeka Jazz in Kiev, Międzynarodowy Festiwal Filmowy oraz Ukraiński Tydzień Mody.
Odessa
To jedno z głównych centrów południowej Ukrainy. Liczy milion mieszkańców, a jego malownicze położenie tuż nad wodami Morza Czarnego masowo przyciąga turystów i rokrocznie zwiększa tę liczbę o kolejne kilka tysięcy. Odessa to największy port morski w kraju w dodatku świetnie skomunikowany z dużymi miastami Europy - znajduje się tu międzynarodowe lotnisko. Liczba zabytków Odessy jest imponująca. Także ich jakość jest bardzo różnorodna - od cerkwi i kościołów przez budynki pałaców, filharmonii, opery aż po latarnię morską, katakumby czy słynne Schody Potiomkinowskie. Plaże w regionie są szerokie i zadbane, a im dalej na południe tym ładniejsze i czystsze.
Odessa

Lwów
Najważniejsze miasto zachodniej Ukrainy, bardzo popularne wsród turystów z całego świata. Dużą zaletą jest bliskość polskiej granicy oraz liczne ślady polskości. Lwowskie śródmieście zostało wpisane przez UNESCO w 1998 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Obraz dzisiejszego Lwowa to harmonia historii i współczesności. Tu miesza się gotyk i barok, renesans i styl romański, rokoko, współczesna eklektyka i konstruktywizm.